Wygraj zrównoważony świat

Projekt „Wygraj globalny rozwój – w zrównoważony sposób”

wtorek, 25 stycznia, 2011

Strona projektu: http://gra.cpe.org.pl/

Zapraszamy również do kursów internetowych:

 1. Wstęp do zrównoważonego rozwoju
 2. Ubóstwo
 3. Ochrona zdrowia
 4. Wyżywienie i rolnictwo
 5. Edukacja
 6. Bogactwo kultury
 7. Zasoby wodne
 8. Gospodarka
 9. Bezpieczeństwo i konflikty
 10. Milenijne Cele Rozwoju

Projekt „Wygraj globalny rozwój – w zrównoważony sposób” ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy oraz refleksji wśród mieszkańców Poznania na temat globalnych współzależności krajów rozwiniętych i rozwijających się oraz zrównoważonego rozwoju jako drodze dla globalnego postępu. (więcej…)

Zdjęcia z gry „Wygraj zrównoważony świat”

sobota, 11 grudnia, 2010

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

(więcej…)

Sukces projektu gry miejskiej „Wygraj zrównoważony świat” w Poznaniu!

piątek, 10 grudnia, 2010

W sobotę 20 listopada 2010 r. ulice Miasta Poznania stały się „polem walki” przywódców państw o zrównoważony rozwój wszystkich krajów świata.

W sobotę 20 listopada 2010 r. rozegrany został etap terenowy Gry Miejskiej pt. „Wygraj zrównoważony świat”, kończący Tydzień Edukacji Globalnej w Poznaniu. Celem Gry było zwiększenie wiedzy oraz świadomości mieszkańców Poznania na temat zrównoważonego rozwoju oraz problemów rozwojowych, z jakimi kraje rozwinięte i rozwijające borykają się na drodze do globalnego postępu. Projekt Gry Miejskiej był finansowany ze środków MSZ z programu Polska Pomoc. (więcej…)

Projekt „Wygraj zrównoważony świat” zakończony

sobota, 27 listopada, 2010

Projekt zakończył się pełnym sukcesem, w grze wzięło udział ponad 30 osób. Niedługo opublikujemy pełniejsze sprawozdanie. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z etapu gry miejskiej.

Gra dalsze informacje

poniedziałek, 8 listopada, 2010

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Wygraj zrównoważony świat”, która rozegra się na ulicach Poznania w dniu 20. listopada. Oprócz samej zabawy projekt ma na celu zwiększenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców Poznania na temat problemów globalnych i rozwojowych.

W grze zespoły liczące od 2-5 osób, wcielą się w przywódców państw, których zadaniem będzie rozwiązanie najważniejszych problemów świata i swoich krajów oraz uzyskanie zrównoważonego rozwoju. Podczas rozgrywki uczestnicy odwiedzą stanowiska zlokalizowane w różnych miejscach Poznania, na których będą musieli wykonać zadania związane z różnym problemami świata. Przed samą grą uczestnicy powinni zapoznać się z e-learningiem dostępnym na stronie www.gra.cpe.org.pl, gdzie uzyskają wiedzę przydatną podczas gry, a wyniki z rozwiązanych zadań określą pozycje startową zespołu.

Po grze odbędzie się spotkanie podsumowujące, gdzie uczestnicy będą mogli podyskutować o problemach swoich krajów oraz możliwościach ich rozwiązania. Nie zabraknie również refleksji o tym, co my sami możemy zrobić aby wspomóc kraje znajdujące się w gorszej sytuacji niż nasz. Na spotkaniu zostaną zliczone punkty, przedstawione wyniki, rozdany poczęstunek, drobne upominki dla wszystkich i nagrody dla zwycięzców.

Zapoznaj się z pełnym regulaminem.

Aby zarejestrować się należy wypełnić ten formularz następnie uzyskacie informacje o dostępie do e-learningu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19. listopada – dzień przed grą.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy
zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.
www.polskapomoc.gov.pl

Plakat gry

niedziela, 7 listopada, 2010

Prezentujemy plakat gry miejskiej Wygraj zrównoważony świat [kliknij aby powiększyć].

Regulamin

sobota, 6 listopada, 2010

Regulamin

1. Udział w grze jest bezpłatny.
2. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.
3. Żeby wziąć udział w grze wymagana jest zapoznanie się z e-learningiem na stronie www.cpe.org.pl
4. Do gry mogą zgłaszać się zespoły od 2 do 5 osób.
5. Podczas gry poruszamy się pieszo – należy być przygotowanym na 2-3 godziny wędrówki po centrum miasta.
6. W każdym zespole musi się znajdować co najmniej jedna osoba pełnoletnia, która jest odpowiedzialna za osoby niepełnoletnie w jej grupie. Osoby niepełnoletnie dodatkowo muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w grze.
7. Każdy zespół powinien mieć:
– telefon komórkowy – dla kontaktu.
– aparat fotograficzny lub telefon z taką funkcją – aby udowodnić wykonanie niektórych zadań.
8. Przebranie zgodne z tematyką gry, np. za mieszkańców innych krajów mile widziane.

Projekt „Wygraj globalny rozwój – w zrównoważony sposób”

wtorek, 31 sierpnia, 2010

Komisja Selekcyjna Programu Edukacja Rozwojowa zapoznała się dokumentacją 186 wniosków złożonych w otwartym konkursie grantowym „Edukacja Rozwojowa – 2010” i wybrała do dofinansowania 23 projekty w tym projekt złożony przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju. Zapraszamy do udziału i współpracy przy jego realizacji.

Projekt „Wygraj globalny rozwój – w zrównoważony sposób” ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy oraz refleksji wśród mieszkańców Poznania na temat globalnych współzależności krajów rozwiniętych i rozwijających się oraz zrównoważonego rozwoju jako drodze dla globalnego postępu.

Przy osiągnięciu tego celu zostanie wykorzystana atrakcyjna forma edukacji – gra miejska oraz utworzona zostanie stronie WWW projektu o tematyce rozwojowej, zwierająca moduł e-learningu.

 • E-learning – krótki kurs o zrównoważonym rozwoju oraz z zakresu problematyki rozwojowej, etap wprowadzenia do gry.
 • Gra miejska – zostanie rozegrana na ulicach Poznania, uczestnicy będą mieli za zadanie rozwijać wybrany przez siebie kraj oraz wylosowany kraj rozwijający się. Zwycięzcami zostaną zespoły, które rozwiną oba kraje w sposób zrównoważony.

Ostatnim etapem będzie spotkanie uczestników, kiedy to zostaną zliczone punkty, przedstawione wyniki, rozdany poczęstunek, drobne upominki i nagrody, dodatkowo rozdane zostaną ankiety ewaluacyjne. Etap ten będzie służy podsumowaniu gry, z uczestnikami zostanie przeprowadzona dyskusja na temat przebiegu gry i tego jak możemy wpływać na sytuacje krajów rozwijających się.