Komisja Dialogu Obywatelskiego

Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska

sobota, 5 listopada, 2011

Centrum Promocji Ekorozowju było inicjatorem, a jego przedstawiciel – Jacek Zatoński początku istnienia pełni funkcje przewodniczącego Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska. Komisja zawiązała się 3 listopada 2011 roku. Jej głównym zadaniem jest integrowanie działań poznańskich organizacji ekologicznych oraz współpraca z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Informacje o zasadach funkcjonowania Komisji.

Tematy Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska UMP

niedziela, 6 maja, 2012

Poniżej prezentujemy tematy, które planujemy poruszyć na następnych posiedzeniach Komisji, w tym te w kompetencjach poszczególnych zespołów oraz te które zostały już omówione. (więcej…)

Strategia na rzecz czystego powietrza dla Poznania

poniedziałek, 8 października, 2018

Strategia na rzecz czystego powietrza – propozycja Koalicji Antysmogowej Bey Bey SMOG

Jako że smog to nie tylko zjawisko sezonu grzewczego, lecz także problem pojawiający się latem, praca nad jego eliminacją powinna trwać cały rok. W swej Strategii Koalicja podzieliła działania antysmogowe na niezwłoczne, reaktywne (akcyjne i powtarzalne), profilaktyczne oraz profilaktyczne.

(więcej…)

Pytanie do kandydatów – ankieta Koalicji ZaZieleń Poznań

poniedziałek, 8 października, 2018

Ankieta #Wybory2018 #Poznań

Ankieta dla kandydatów i kandydatki na prezydenta dotycząca przyszłości terenów zieleni w Poznaniu

Koalicja ZaZieleń Poznań jest społeczną inicjatywą skupiającą radnych osiedli z Naramowic i Umultowa, Kolektyw Kąpielisko, Kolektyw Rozbrat, Stowarzyszenie Zielony Grunwald, Stowarzyszenie Zielona Starołęka, członków zarządu klubu Łuczniczego Surma działającego w Parku Kasprowicza oraz społeczników zabiegających o Park Rataje. Skupiamy się na obronie przed zabudową terenów zieleni w Poznaniu. Jesteśmy inicjatywą, która podkreśla znaczenie zieleni w kształtowaniu procesów miastotwórczych Poznania.

(więcej…)

Pytania do kandydatów – ankieta KDO i KA

poniedziałek, 8 października, 2018

Ankieta #Wybory2018 #Poznań

Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska UMP, skupiająca organizacje społeczne podejmujące działania na rzecz poprawy środowiska, Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog oraz Grupy inicjatywna Paneli Obywatelskich, zwracają się do Państwa, kandydata na prezydenta Poznania i kandydatów na radnych, o udzielenie odpowiedzi w następujących obszarach:

(więcej…)

CPE stroną w postępowaniu w sprawie o usunięcie 78 drzew

środa, 18 maja, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju zostało dopuszczone w postępowaniu na prawach strony, w sprawie usunięcia 78 drzew, rosnących w pasach drogowych dzielnicy Nowe Miasto w Poznaniu.
(więcej…)

Protokół z zebrania Komisji Dialogu Obywatelskiego przy WOŚ UM Poznania w dniu 06.05.2015r

poniedziałek, 11 maja, 2015

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska odbyło się dnia 6.05.2015r. o godzinie 16:30, w sali błękitnej UMP przy Placu Kolegiackim 17.

Głównym tematem posiedzenia był kwestia zarządzania zielenią w mieście i możliwości włączenia organizacji pozarządowych w ten proces. W spotkaniu ze strony miasta oprócz Wydziału Ochrony Środowiska, wzięli udział przedstawiciele Wydziału Transportu i Zieleni, Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

Temat rozpoczęła prezentacja Pani Agnieszki Szulc (ZDM) skupiając się głownie na wyjaśnieniu pytań z poprzedniego posiedzenia.

(więcej…)

Sprawozdanie z KDO 11.03.2015

piątek, 13 marca, 2015

W dniu 11.03.2015 odbyło się posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. Poruszono następujące tematy:

Zagrożenia i ochrona zasobów i ujęć wód podziemnych w Metropolii Poznań Kolizje

Profesorowie Jan Przybyłek oraz Józef Górski (Zakład Hydrogeologii i Ochrony Wód UAM) przedstawili zagrożenia ujęcia wody Aquanet w Mosinie, które zaopatruje w wodę miasto Poznań i Aglomerację. Głównym zagrożeniem jest zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie ujęcia pod wykorzystanie rekreacyjne (pole golfowe), zabudowę jednorodzinną i drogi powiatowe.

(więcej…)

Kolejne zebranie KDO przy Wydziale Ochrony Środowiska UM Poznań – 11.03.15 r.

wtorek, 10 marca, 2015

Kolejne zebranie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska UM Poznania odbędzie się ono w dniu  11 marca 2015 r. o godzinie 16:30, w sali sesyjnej nr 3 UMP przy Placu Kolegiackim 17.
Tematy zebrania:

  1. Plany budowy kompostowani odpadów w sąsiedztwie składowiska w Suchym Lesie
  2. Zagrożenie ujęcia wody w Mosinie
  3. Użytki ekologiczne w Poznaniu.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli organizacji ekologicznych i obywateli działających na rzecz ochrony środowiska w Poznaniu.

Autor: Jacek Zatoński i Jakub Kotnarowski

Protokół z zebrania KDO przy WOŚ UM Poznania w dniu 09.09.14 r.

niedziela, 14 września, 2014

Zebranie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska odbyło się dnia 9 września 2014 r. o godzinie 16:30, w sali sesyjnej S3 w budynku UMP przy Placu Kolegiackim 17. Spotkanie prowadził przewodniczący Jacek Zatoński. (więcej…)

Posiedzenie Komisja Dialogu Obywatelskiego WOŚ – 09 września br.

poniedziałek, 18 sierpnia, 2014

Komisja Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska zaprasza na po wakacyjne posiedzenie.

Odbędzie się ono 09.09.2014r. o godzinie 16:30, w sali sesyjnej S3 w budynku Urzędzie Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17. (więcej…)

Zebranie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska (11.06.2013)

sobota, 8 czerwca, 2013

Zapraszamy na kolejne Zebranie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Ochrony Środowiska. Odbędzie się ono 11 czerwca 2013 r. (wtorek) o godzinie 16:00, w Poznańskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – „Centrum Bukowska” przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu.

Tematem spotkania będą:

  • Systemu „Interwencje – Poznań” – przedstawienie i dyskusja nad możliwościami rozwoju
  • Wypracowanie wstępnych założeń do Programu Ochrony Środowiska Miasta Poznania dotyczących ochrony ptaków i nietoperzy
  • Ochrona łęgu w Kobylempolu