Dni Ochrony Środowiska

Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska 2019

sobota, 18 maja, 2019

Chcesz spędzić aktywnie czas i dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo chronić swoje najbliższe środowisko, poznać co to są ogrody społeczne, jak chronić przyrodę – ptaki, dzikie zapylacze, co to są technologię OZE?

(więcej…)

WIELKOPOLSKI DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 2018

poniedziałek, 28 maja, 2018

Chcesz spędzić aktywnie czas i dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo chronić swoje najbliższe środowisko, co się dzieje z odpadami po wyrzuceniu ich do kosza lub nauczyć się rozpoznawać ptaki z Twojego najbliższego otoczenia?

Przyjdź na Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska! (więcej…)

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska 2017

czwartek, 25 maja, 2017

Już jak co roku zapraszamy w imieniu własnym jak i pozostałych organizatorów na kolejną edycję Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska

Data: 04 czerwca br. (niedziela)

Miejsce: Ogród Botaniczny UAM

Szczegóły: dziensrodowiska.pl

Dzień Ochrony Środowiska to  wydarzenie to wpisuję się w międzynarodową inicjatywę mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5. czerwca 1972 roku. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

W programie wydarzenia m.in.:

(więcej…)

Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska, Święto Ogrodów 2016

niedziela, 22 maja, 2016

Zapraszamy na festyn z okazji Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska i Święta Ogrodów 2016.

logo dos

Impreza odbędzie się 5 czerwca 2016 (niedziela) na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu w godzinach 11:00 – 17:00. Głównymi organizatorami są Centrum Promocji Ekorozwoju, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Rada Osiedla Ogrody.

(więcej…)

Podsumowanie pierwszego spotkania EKOzGRANIA 2016

niedziela, 22 maja, 2016

W dniu 14.05.2016 r. w inspirującej przestrzeni poznańskiego Ogrodu Botanicznego UAM odbyło się pierwsze spotkanie EKOzGranie 2016. Teren został specjalnie wybrany – to tutaj 5.06.2016 r. odbędzie się Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska (http://dziensrodowiska.pl/).

(więcej…)

Projekty CPE – Dzień Ochrony Środowiska, Ptaki w Mieście i Cykl audycji

środa, 18 maja, 2016

Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju pragnie poinformować, iż w ramach otwartego konkursu na powierzenie realizacji zadania publicznego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w 2016 otrzymało pozytywne opinie i dotację na realizację trzech spośród pięciu złożonych ofert.

(więcej…)

Zapraszamy do udziału w Wielkopolskich Dniach Ochrony Środowiska 2016

czwartek, 31 marca, 2016

W imieniu organizatorów informujemy, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska w dniu 5 czerwca br. (tj. niedziela) w Ogrodzie Botanicznym UAM.

logo dos

W związku z tym pragniemy zaprosić wszystkie instytucję, organizację i firmy, działające na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, do udziału. 

(więcej…)

Konkurs na hasło Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska 2016

wtorek, 23 lutego, 2016

Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska 2016 organizowanego 5 czerwca br. w Ogrodzie Botanicznym UAM.

logo dos

W tym roku Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska będzie połączony z Dniem Dziecka w ogrodzie botanicznym, więc hasło powinno odnosić się do obchodów tego dnia jak i do ochrony środowiska.

(więcej…)

Zapraszamy na wielkopolski dzień ochrony środowiska!

wtorek, 2 czerwca, 2015

Plakat Ochrony ŚrodowiskaChcesz spędzić aktywnie czas i dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo chronić swoje najbliższe środowisko, co się dzieje z odpadami po wyrzuceniu ich do kosza lub nauczyć się rozpoznawać ptaki z Twojego najbliższego otoczenia?

Przyjdź na Wielkopolski Dzień Ochrony Środowiska!

W tym roku w Poznaniu po raz kolejny odbędą się Wielkopolskie Dni Ochrony Środowiska organizowane w sobotę 6 czerwca 2015 roku między godziną 10:30 a 17:00. Obchody odbędą się w poznańskim Ogrodzie Botanicznym UAM przy ulicy Dąbrowskiego 165 (pętla tramwajowa: Ogrody). Głównymi organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju, Ogród Botaniczny UAM i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Wydarzenie to wpisuję się w międzynarodową inicjatywę mającą na celu promocję zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na pamiątkę Konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5. czerwca 1972 roku. Była to pierwsza światowa konferencja, której głównym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie społeczeństwu, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające go środowisko. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie. (więcej…)