Menu Zamknij

Zieleń zdaniem mieszkańców – konferencja projektu "Licz na zieleń"

Czy zieleń można konsultować? Jak interpretować opinie i komentarze od mieszkańców? Kto z tych danych może skorzystać?


Ruszyły zapisy na konferencję „Zieleń zdaniem mieszkańców. SoftGIS w praktyce”, która odbędzie się 10.09.2014  r. w Warszawie. Zapraszamy!
Wiemy i umiemy się tą wiedzą dzielić. Znamy wartość i widzimy braki. Chcemy zmian i mamy na nie konkretne pomysły. My – mieszkańcy miast zapytani o drzewa, skwery, parki, ogródki działkowe i przyblokowe. Teraz czas na drugą stronę – zarządy zieleni, wydziały środowiska i miejskich ogrodników. Na początek, warto wspólnie usiąść do stołu lub do komputera.
Konferencja „Zieleń zdaniem mieszkańców. SoftGIS w praktyce” (10.09.2014 – sala konferencyjna „Warsztat”, Pl. Konstytucji 4 w Warszawie, godz. 10:00 – 15:30) spróbuje odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób to zrobić? Omówimy wyniki platformy „Licz na zieleń” i poznamy praktyczne przykłady angażowania mieszkańców w zarządzanie zielenią (projekt NaprawmyTo.pl, projekt Otwarta Warszawa, działania łódzkiego Biura ds. Rewitalizacji i Rozwoju Zabudowy Miasta).
Podsumowaniem spotkania będzie giełda pomysłów na wykorzystanie narzędzi typu platforma Licz na zieleń w polskich miastach. http://www.licznazielen.pl/
Dowiedz się więcej o danych z platformy Licz na zieleń – infografika
https://magic.piktochart.com/output/2266820-licz-na-zielen
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane  partycypacją w zarządzaniu zielenią/przestrzenią publiczną oraz tematyką strategicznego rozwoju zieleni, a szczególnie:

  • podmioty zarządzające zielenią w Krakowie, Łodzi i Poznaniu;
  • Urzędy Miast i Rady Dzielnic/Osiedli z całej Polski;
  • organizacje pozarządowe;
  • zainteresowane wykorzystaniem narzędzi softGIS;
  • osoby zajmujące się tematyką wydarzenia naukowo i badawczo.

Zapisy: http://www.uczestnicy.pl/event/zielen-zdaniem-mieszkancow-softgis-w-praktyce